Nieuwe Task Forces normcommissie Steriliteit: Neem deel
De normcommissie Steriliteit van NEN werkt aan de (door)ontwikkeling van nationale documenten op het gebied van sterilisatie en ‘reprocessing’ (herverwerking) van medische hulpmiddelen. Tijdens de vergadering van 31 maart 2026 heeft de normcommissie besloten om voor een aantal onderwerpen Task Forces te (her)activeren. Bent u een expert op dit gebied? Dan nodigt NEN u uit om deel te nemen aan de inhoudelijke uitwerking van deze trajecten.
Documenten in ontwikkeling
De Task Forces richten zich op de volgende documenten (conceptnormteksten):
- R5301 – Houdbaarheid van gesteriliseerde medische hulpmiddelen in instellingen
- R8100 – Herijking van inhoud en positionering (productdossier)
- R6103 – Validatie van stoomsterilisatieprocessen (amendement)
Binnen deze trajecten bekijken de Task Forces onder meer de aansluiting op de actuele stand der techniek, de relatie met bestaande normen (zoals ISO 11607 Packaging for terminally sterilized medical devices) en praktische toepasbaarheid in de zorg.
Deelname van experts
De Task Forces bestaan uit leden van de normcommissie en – waar relevant – aanvullende experts uit het veld. Deelname staat open voor professionals met kennis van bijvoorbeeld:
- Sterilisatieprocessen en reprocessing
- Medische hulpmiddelen
- Validatie en kwaliteitsborging
- Microbiologie en infectiepreventie
Over de Normcommissie Steriliteit
De normcommissie Steriliteit brengt stakeholders uit zorg, industrie, overheid en kennisinstellingen samen en vertegenwoordigt Nederland binnen internationale normontwikkeling (van normen zoals onder andere ISO/TC 198 en CEN/TC 102).
De werkzaamheden van de Task Forces dragen bij aan de nationale inbreng en de doorontwikkeling van afspraken die in de praktijk toepasbaar zijn.
Aanmelden voor de Task Forces?
Wilt u bijdragen aan één of meerdere Task Forces van normcommissie Steriliteit?
U kunt zich aanmelden tot en met 28 april 2026 via zcm@nen.nl of 015 2690318.
